پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

اخطاریه شماره 04 مورخ 97/08/04

پیرو اطلاعیه شماره23 مورخ 97/08/03

با توجه نحوه گسترش سامانه ناپایدار جوی به استان ضمن تأکید بر موارد ذکر شده در اطلاعیه فوق مجددا یادآور می‌گردد با شروع فعالیت این سیستم و وقوع بارشهای رگباری توام با رعدوبرق احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها مخصوصا در نیمه شمالی و غرب استان بالا است .

طبق مدلهای پیش‌یابی بیشترین حجم بارش در شهرستانها و توابع: درگز، قوچان، چناران، کلات (بویژه ارتفاعات هزار مسجد)، سبزوار، نیشابور، ارتفاعات بینالود، فریمان، جوین، جغتای، تربت حیدریه، کاشمر، محور بردسکن– سبزوار، اطراف شهرستان سرخس (بویژه نواحی غربی ) و همچنین در شهرستان مشهد مقدس پیش‌بینی می‌شود.

اطلاعیه شماره23 مورخ 97/08/03

طبق تحلیل نقشه‌های هواشناسی از اواخر وقت فردا جمعه (97/08/04) استان تحت تأثیر سامانه ناپایدار بارش‌زا قرار خواهد گرفت، که با گسترش آن طی روز شنبه (97/08/05) درغالب نقاط استان شاهد وقوع بارش‌های رگباری توام با رعدوبرق (در نواحی مستعد بارش تگرگ) و وزش باد شدید خواهیم بود. این سامانه با جریانات سرد شمالی نیز همراه است و انتظار می‌رود باعث کاهش محسوس دما از اواخر وقت شنبه در سطح استان گردد.

  • شروع بارندگی از اوایل وقت شنبه (97/08/05) از نواحی غرب و شمال‌غرب استان توام با رعدوبرق و با احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود که تا بعدازظهر روز شنبه بر حجم بارش‌ها در سطح استان مخصوصا نیمه شمالی افزوده خواهد شد.
  • با توجه به رگباری بودن بارش‌ها امکان وقوع آبگرفتگی معابر در شهرستان‌ها و سیلابی شدن مسیل‌های استان در فاصله زمانی شنبه و یکشنبه (05 و 97/08/06) وجود دارد.
  • نفوذ جریانات سرد شمالی باعث کاهش محسوس دما از اواخر وقت شنبه هفته آتی (بین 15 تا 17 درجه سلسیوس نسبت به روز جاری)در سطح استان می‌گردد، بطوریکه دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی از اوایل وقت یکشنبه و طی هفته آینده به صفر و کمتر از صفر درجه سلسیوس خواهد رسید.
  • از اواخر وقت شنبه با توجه به گذر جبهه سرد و افت محسوس دما احتمال بارش برف در نواحی سرد کوهستانی و همچنین تشکیل مه وکاهش دید در اکثر محورهای استان وجود دارد .
  • دامنه فعالیت بارشی سیستم تا اوایل وقت سه شنبه (97/08/08) پیش‌بینی شده اما بیشترین حجم بارش طی روزهای شنبه و یکشنبه حادث میگردد با خروج هسته بارشی سامانه انتظار داریم هوای نسبتا سرد همچنان در سطح استان ماندگار باشد.
  • طبق مدلهای پیش‌یابی بیشترین حجم بارش در شهرستانها و توابع: درگز، قوچان، چناران، کلات (بویژه ارتفاعات هزار مسجد)، سبزوار، نیشابور، ارتفاعات بینالود، فریمان،تربت حیدریه، کاشمر، محور بردسکنسبزوار، اطراف سرخس (بویژه نواحی غربی شهرستان ) و همچنین در شهرستان مقدس مشهد پیش‌بینی می‌شود

خواهشمند است دستور در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارت احتمالی را مبذول فرمائید.