پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خراسان رضوی، دکترعراقی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال زراعی گذشته که دیروز آخرین روز آن بود 136 میلیمتر باران در خراسان رضوی بارید که نسبت به سال زراعی پیشتر نیز 28 درصد کاهش نشان می دهد. 
وی ادامه داد: در این مدت در تمامی شهرستانهای استان خراسان رضوی شاهد کاهش بارندگی نسبت به دوره آماری بوده ایم. میانگین بارندگی در تمامی شهرستانهای استان به جز فریمان کمتر شده است. فریمان تنها یک درصد نسبت به مدت مشابه سال ماقبل افزایش بارندگی داشت. 
مدیر کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بیشترین میزان کاستی بارندگی طی این مدت مربوط به شهرستان های تایباد و سبزوار به ترتیب با 62 و 55 درصد کاهش گزارش شده است. پس از این دو، شهرستان های خواف، کاشمر و درگز نیز 42 درصد کاهش بارندگی داشته اند. 
وی میانگین بارندگی در شهر مشهد را نیز طی سال زراعی گذشته 182 میلیمتر اعلام و بیان کرد: این میزان نسبت به دوره آماری بلندمدت 28 درصد و نسبت به سال گذشته 29 درصد کمتر شده است.
میانگین سالانه بارندگی در خراسان رضوی 210 و در کشور 235 میلیمتر است.