پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان رضوی، در راستای تحقق اهداف تهک کشاورزی و برنامه‌های انجام شده در استان، نشست تخصصی تهک کشاورزی با حضور کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و روسای ادارات هواشناسی نیشابور، کاشمر، سرخس و تربت جام دوشنبه 97/3/28 درهواشناسی خراسان رضوی برگزار شد.

 عراقی زاده مدیر کل هواشناسی استان هدف نشست را برگزاری جلسات دیسکاشن هواشناسی کشاورزی با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی جهت ارایه توصیه های تخصصی هواشناسی کشاورزی بر مبنای نیاز کاربران درجهت افزایش بهره وری و کاهش خسارت در بخش های مختلف کشاورزی بیان نمود.

در ادامه: رسولی رییس گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی استان درخصوص بلایای جوی و اقلیمی موثر در کشاورزی و همکاری های مشترک با سازمان جهاد کشاورزی استان جهت کاهش خسارت، ویژگی های اصلی بلایای جوی و اقلیمی، بلایای طبیعی در سطوح مختلف ( جهان تا استان خراسان رضوی) مطالبی ارایه نمود و مدیریت برخورد با بلایا در دو نوع مدیریت ریسک و بحران، نقش سازمان هواشناسی در رابطه با کاهش خسارات بلایای جوی و اقلیمی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

    قاینی پور رییس اداره پیش بینی استان نیز با توجه به اهمیت پیش بینی و جایگاه اطلاعات هواشناسی در جامعه و کاربرد پارامترهای جوی در امور کشاورزی، تاکید کرد کمیته ای جهت برقراری ارتباط بیشتر بین اداره کل هواشناسی و سازمان جهاد کشاورزی تشکیل گردد که نسبت به تامین نیاز اطلاعات کاربردی هواشناسی در بخش های مختلف کشاورزی با توجه به فصول مختلف سال هماهنگی لازم بعمل آید. وی درادامه به پیش بینی یک هفته ای استان در جلسه دیسکاشن کشاورزی و توضیح الگوهای سینوپتیکی اشاره نمود.

در پایان رهنما دبیر تهک استان مصوبات مورد طرح در نشست ازجمله : همکاری پیش بینی با شهرستان ها، ارسال پیش بینی به شهرستان ها روزهای یکشنبه و چهارشنبه حداکثر تا ساعت 11، ارسال نامه از هواشناسی شهرستان های برگزار کننده دیسکاشن به جهاد شهرستان ها جهت معرفی کارشناسان مرتبط جهت شرکت در جلسه دیسکاشن، شناسایی محصول غالب منطقه با همکاری جهاد و تهیه توصیه های تخصصی برای محصول هدف علاوه بر توصیه های عمومی، ارسال دیسکاشن شهرستان ها به اداره کل تا ساعت 11:30، برگزاری جلسات دوره ای مرتبط با دیسکاشن با حضور کارشناسان هواشناسی و جهاد شهرستان ها (فصلی) ، ارزیابی دیسکاشن های صادر شده توسط ایستگاه های برگزارکننده دیسکاشن هر 6 ماه و معرفی و تقدیر از ایستگاه برتر را بیان نمود.