پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از فردا (جمعه 24/01/97) استان تحت تاثیر امواج سامانه ناپایدار جوی فعال در نواحی غربی کشور قرار خواهد گرفت که انتظار می‌رود با گسترش و تقویت این سامانه تا اواسط هفته آینده ضمن کاهش محسوس دما شاهد افزایش سرعت وزش باد، افزایش ابرناکی و بارش‌های رگباری همراه با رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ در سطح استان باشیم. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود :

  •  بارش‌ها به شکل رگبار توام با رعدوبرق (با احتمال بارش تگرگ) بوده که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در سطح استان بویژه طی روزهای شنبه (25/01/97) و یکشنبه (26/01/97) وجود خواهد داشت.
  • از اواخر وقت یکشنبه (26/01/97) انتظار می‌رود بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل باران و برف حادث گردد.
  • فعالیت این سیستم با نفوذ جریانات شمالی همراه است که کاهش محسوس دما (بین 10 تا 15 درجه) را نیز در پی خواهد داشت بطوریکه پیش بینی می‌شود در اوایل وقت روز دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده دمای حداقل در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به صفر و کمتر از صفر درجه سلسیوس نیز برسد.

 طی فعالیت این سیستم جوی احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل استان بعلت بارش باران (در محورهای سردسیر بارش برف و باران)، تشکیل مه و کاهش دید همچنین وزش باد نسبتاً شدید وجود دارد.