پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان رضوی، در هفتمین جلسه کارگروه آمادگی مقابله با گرد و غبار استان که با حضور اعضاء کارگروه چهارشنبه 5 خرداد 1400در محل سالن شهید سردار سلیمانی در ساختمان شهدای دولت استانداری برگزار شد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری طی سخنانی اظهار داشت : خاستگاه گرد و غبار این استان در خارج از کشور است و باید این مهم در سهم استان از اعتبارات مربوط به مقابله با پدیده گرد و غبار، پیگیری شده و منابع مالی خراسان رضوی در این خصوص افزایش یابد.

در ادامه مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کانون ‌های گرد و غبار با شدت زیاد و خیلی زیاد در استان شامل ۶ منطقه در غرب شهرستان سبزوار، شمال شهرستان گناباد، شمال شرق شهرستان بجستان، جنوب شهرستان رشتخوار و خواف و شرق شهرستان تایباد پراکنش دارند.

در این نشست دکتر محسن عراقی زاده مدیر کل هواشناسی استان نیز در خصوص طوفان های گرد و غبار و گزارشات آب و هوایی توضیحاتی ارائه نمود.

شایان ذکر است در این جلسه به پیشنهادات اعضاء در ارتباط با همکاری کشور ترکمنستان در زمینه خشک شدن دریاچه آرال و گرد و غبار ناشی از آن پرداخته شد.