پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

 طبق  تحلیل نقشه ها و مدلهای هواشناسی  از فردا دوشنبه (1400/01/23) استان تحت تأثیر سامانه ناپایدار جوی قرار خواهد گرفت که پیامد آن وزش باد شدید موقتی همراه با گردوخاک، افزایش ابرناکی، رگبار پراکنده باران و رعدوبرق در سطح استان خواهد بود. لذا با توجه به این وضعیت هشدار شماره 04 مرکز پیش‌بینی این اداره کل با سطح زرد ارائه می‌گردد.

 - توصیف ناپایداری مورد انتظار :

- وزش باد شدید توام با گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میدان دید با احتمال بروز خسارت.

- وقوع بارش‌های رگباری توأم با رعد و برق تا روزهای پایانی هفته جاری ( بویژه طی روزهای دوشنبه و پنجشنبه 23 و 1400/01/26) در نواحی مستعد استان احتمال بارش تگرگ و آبگرفتگی و ایجاد روان‌آب.

-دوشنبه 1400/01/23 کاهش دمای هوا (کاهش بین 5-3 درجه سلسیوس).

- منطقه اثر: غالب نقاط استان بویژه نیمه شمالی

 - اثرات مخاطره:

بروز خسارت به سبب وزش باد شدید همچنین با توجه به رگباری بودن بارش‌ها، ایجاد آبگرفتگی و روان‌آب بویژه در نیمه شمالی استان پیش بینی می‌شود.

- زمان پایان: اواخر وقت جمعه 1400/01/27

- توصیه: تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید از جمله افزایش استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و.... احتیاط در تردد جاده‌های کوهستانی و عدم صعود به ارتفاعات، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها بویژه رودخانه‌های فصلی.