پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خراسان رضوی، دکتر محسن عراقی ‌زاده یکشنبه 3 اسفند 99 در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال زراعی جاری یعنی آغاز مهر ماه گذشته تاکنون ۵۲ میلیمتر باران در استان خراسان رضوی باریده است.

وی حجم بارندگی خراسان رضوی را در مدت مشابه دوره آماری بلندمدت ۹۲ میلیمتر ذکر و بیان کرد: حجم نزولات آسمانی در این استان ظرف سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هم ۴۹ درصد کمتر شده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی در ادامه گفتگو به حجم بارش در مشهد نیز اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۴۳ میلیمتر باران در این کلانشهر باریده است.

وی ادامه داد: این حجم بارندگی در مشهد نسبت به مدت مشابه دوره آماری بلندمدت ۵۹ درصد و نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد کاهش داشته است.

دکتر عراقی‌ زاده گفت: بیشترین حجم نزولات آسمانی در خراسان رضوی ظرف همین مدت در شهر ریوش مرکز شهرستان کوهسرخ واقع در جنوب غربی استان به میزان ۱۲۰ میلیمتر گزارش شده است.

وی افزود: مقایسه دوره ‌ای حجم بارش در ریوش نشانگر افزایش است بطوری که نسبت به دوره آماری ۱۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد بیشتر شده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: بر این اساس همه شهرستان های این استان به جز کوهسرخ نسبت به سال زراعی گذشته و دوره آماری بلندمدت شاهد کاهش بارندگی بوده‌اند.

وی گفت: بیشترین حجم کاهش نزولات آسمانی در بین شهرستان های خراسان رضوی مربوط به نیشابور واقع در غرب میانه و جغتای واقع در غرب این استان به میزان حدود ۷۰ درصد کمتر نسبت به دوره آماری ثبت شده است.