پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

طبق تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی با توجه به افزایش گرادیان فشار هوا طی روزهای پنجشنبه و جمعه ( 25 و 99/10/26) انتظار می‌رود بر شدت وزش باد در سطح استان بویژه نوار شمالی و برخی از نقاط مرکزی استان افزوده گردد. بدین منظور هشدار شماره 42 مرکز پیش‌بینی این اداره کل با سطح نارنجی تقدیم حضور می‌گردد.

- توصیف سامانه جوی :

-افزایش شدت وزش باد و گردوخاک

-طبق مدلهای هواشناسی از اواخر روز پنجشنبه 99/10/25 سرعت وزش باد در برخی از نواحی شمالی استان و پاره‌ای از نقاط مرکزی به بیش از 80 کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید. که احتمال بروز خسارات دور از انتظار نیست.

- منطقه اثر: غالب نقاط استان بویژه نوار شمالی و برخی از نقاط مرکزی

 طبق مدلهای پیش‌یابی بیشترین شدت وزش باد برای شهرستانهای درگز، قوچان، چناران، کلات نادر، جغتای، سرخس، صالح آباد، فریمان، بینالود و همچنین شهرستان مشهد مقدس پیش‌بینی می‌گردد.

- اثرات مخاطره: بروز خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید

- زمان شروع : پنجشنبه 99/10/25 -       زمان پایان: اوایل وقت شنبه 99/10/27

- توصیه: تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات ناشی از افزایش شدت وزش باد همچنین افزایش استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و ....... عدم انجام عملیات کوهنوردی و ترددهای کوهستانی.