پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

با توجه به نفوذ سامانه ناپایدار و بارشی به نواحی شمال‌شرق کشور منجمله استان خراسان رضوی، هشدار شماره 39 مورخ  99/10/03 (سطح نارنجی) مرکز پیش‌بینی این اداره کل در خصوص نحوه تأثیر سامانه مذکور در نواحی مختلف استان تقدیم حضور می‌گردد.

- توصیف ناپایداری مورد انتظار:

  • شروع بارش از بعدازظهر پنجشنبه 99/10/04 که بیشترین حجم بارش برای روزهای جمعه (99/10/05) و شنبه (99/10/06) پیش‌بینی شده است.
  • با توجه به حجم بارش‌ها ‌در استان ایجاد رواناب و آبگرفتگی در نواحی مستعد بویژه نیمه جنوبی استان وجود دارد.
  • با توجه به کاهش محسوس دما (بین 8 تا 10 درجه سلسیوس)، بارش از عصر روز جمعه 99/10/05 در اکثر نقاط استان به بارش برف تبدیل خواهد شد.
  • وزش باد شدید ( پنجشنبه و جمعه در غالب نقاط استان و شنبه در نوار شرقی ).

- منطقه اثر: بتناوب در غالب نقاط استان

- اثرات مخاطره: - طی روز پنجشنبه 99/10/04 تا ظهر جمعه 99/10/05 در نیمه جنوبی استان بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلاب پیش‌بینی می‌شود.

- طی فعالیت سامانه در غالب نقاط استان کاهش محسوس دما ( در نواحی سردسیر حداقل شبانه به کمتر از 10 درجه زیر صفر ) ، یخبندان و لغزندگی معابر و محورها، افزایش شدت وزش باد، کولاک برف، تشکیل مه، کاهش میدان دید، اختلال در سیستم حمل و نقل استان حادث میگردد.

- زمان شروع: از عصر پنجشنبه  99/10/04        

- زمان پایان: خروج هسته بارشی سیستم اوایل وقت یکشنبه 99/10/07 و ماندگاری هوای سرد تا اواخر هفته آتی.

- توصیه: عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و خودداری از صعود به ارتفاعات، تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و مراکزی که تولیدات آنها نسبت به تغییرات دمایی آسیب پذیرند، همچنین بهمراه داشتن تجهیزات زمستانی.