پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

پیرو هشدار شماره 30 مورخ 99/08/17  سطح زرد  با توجه به تقویت سامانه ناپایدار و بارشی در حال گسترش به نواحی شمال‌ شرق کشور منجمله استان خراسان رضوی ضمن تأکید بر موارد ذکر شده در اطلاعیه جوی فوق، هشدار شماره 31 مورخ 99/08/20 (سطح نارنجی)  مرکز پیش‌بینی این اداره کل در خصوص نحوه تأثیر سامانه مذکور در بازه زمانی فعالیت آن  از چهارشنبه 99/08/21 تا روزهای ابتدایی هفته آتی تقدیم حضور می‌گردد.

- توصیف ناپایداری مورد انتظار:

  • طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 99/08/22) با توجه به حجم بارش ‌در نیمه شمالی استان احتمال ایجاد رواناب و آبگرفتگی در نواحی مستعد این نیمه از استان وجود دارد. ضمن اینکه از اوایل وقت پنجشنبه 99/08/22  با توجه به کاهش محسوس دما، بارش‌ها در نواحی سردسیر به شکل باران و برف خواهد بود .
  • از اوایل وقت جمعه 99/08/23 و طی روز شنبه هفته آتی 99/08/24 شاخه جنوبی سیستم فعال شده، که افزایش حجم بارش در نیمه جنوبی را در پی خواهد داشت. طی این مدت احتمال آبگرفتگی و سیلاب و رواناب در این ناحیه از استان دور از انتظار نیست.

- منطقه اثر: بتناوب در غالب نقاط استان

- اثرات مخاطره: بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلاب، بارش برف، وزش باد شدید، کولاک، لغزندگی محورهای استان و اختلال در سیستم حمل و نقل جاده‌ای

- زمان شروع: از چهارشنبه 99/08/21     - زمان پایان: بطور متناوب تا روزهای ابتدایی هفته آتی   

- توصیه: ضمن توجه بر توصیه‌های هشدار شماره 30 بر عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات و همچنین بهمراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده‌ای استان تأکید می‌ُگردد.