پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان خراسان رضوی، دکتر محسن عراقی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از پارامتر های مهم و تأثیرگذار در فرودگاه، میزان دید در راستای باند پروازی است و هر نشست و برخاست هواپیما بر روی باند تابع آن است.
وی ادامه داد: کاربرد اصلی سامانه مزبور این است که در هوای مه آلود و دید افقی پایین، نشست و برخاست پرواز های فرودگاه با اطمینان بیشتر و راحت تر انجام می شود.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: این اقدام با پیگیری های فراوان اداره کل هواشناسی خراسان رضوی و حمایت ریاست سازمان هواشناسی کشور انجام شده است.
دکتر عراقی زاده افزود: مجهز شدن فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به این سامانه با توجه به تعداد زیاد پرواز های داخلی و خارجی و با هدف افزایش ایمنی پروازها از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی اضافه کرد: سامانه آر. وی. آر مدل ال.تی
۳۱ که از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیاست پس از گذراندن دوره آزمایشی به تازگی در فرودگاه مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت. 
وی همچنین از ویژگی ها و مزایای این سامانه را داشتن پیشرفته ترین منبع نور سفید، کالیبراسیون اتوماتیک، جبران خطای ناشی از آلودگی پنجره سنسور و دارای باتری پشتیبان داخلی و منطبق با الزامات آی.سی.ای.او (سازمان جهانی هواپیمایی) و دبلیو. ام. او (سازمان جهانی هواشناسی) عنوان کرد.

شایان ذکر است، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بعد از تهران پرترافیک ترین فرودگاه کشور به شمار می رود به طوری که روزانه بین ۲۴۰ تا ۳۰۰ پرواز در این فرودگاه انجام می شود.