پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

هشدار شماره 17 مورخ 99/04/05 مرکز پیش‌بینی این اداره کل در خصوص افزایش شدت وزش باد، وقوع بارش‌های رگباری و کاهش دمای روزانه در سطح استان تقدیم حضور می‌گردد.

- توصیف ناپایداری مورد انتظار:

الف) تغییر گرادیان فشار هوا و نفوذ جریانات شمالی به استان که افزایش شدت وزش باد همراه با گردوخاک و احتمال بروز خسارت را تا اواسط هفته آینده در پی خواهد داشت.

ب) نفوذ جریانات مرطوب شمالی به استان که باعث افزایش ابرناکی و وقوع بارش‌های رگباری توأم با رعدوبرق ( بویژه در نیمه شمالی استان ) همچنین کاهش 6 تا 8 درجه‌ای دمای روزانه در غالب نقاط استان خواهد شد.

- منطقه اثر:

الف: افزایش شدت وزش باد تا اواسط هفته آتی بتناوب در تمامی نقاط استان

ب: کاهش دمای حداکثر روزانه ( حدود 6 تا 8 درجه سلسیوس ) از عصر جمعه 99/04/06  بتدریج در غالب نقاط استان (بویژه نیمه شمالی )

ج: رگبار و رعدوبرق در عصر جمعه (99/04/06) و طی روزهای شنبه (99/04/07) و دوشنبه (99/04/09) در نیمه شمالی بویژه مناطق واقع در نوار شمالی استان

- اثر مخاطره: احتمال بروز خسارت و آسیب به سازه‌های موقت و کاهش کیفیت هوا در غالب نقاط استان، بارش‌های رگباری با احتمال ایجاد رواناب ( بویژه در نیمه شمالی استان )

- بازه زمانی فعالیت سامانه : تا اواسط هفته آینده

- توصیه: پرهیز از صعود به ارتفاعات و تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از بروز خسارات احتمالی به جهت افزایش شدت وزش باد، خودداری از سفرهای غیر ضروری درون شهری (بویژه افراد حساس، سالمند و کودکان).