پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

اطلاعیه شماره 47 مورخ 98/12/28 مرکز پیش‌بینی این اداره کل در خصوص نحوه فعالیت و چگونگی گسترش و تاثیرگذاری سامانه‌های ناپایدار و بارشی به استان طی هفته جاری و روزهای ابتدایی هفته آتی جهت استحضار به حضور ارسال می‌گردد.

- توصیف ناپایداری مورد انتظار: ادامه بارش‌های رگباری طی امروز چهارشنبه (98/12/28) تا پایان هفته جاری.

با توجه به تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی طی فردا پنجشنبه (98/12/29) این سامانه ناپایدار گسترش یافته و در غالب نقاط استان موجب بارش‌های رگباری توام با رعد وبرق و وزش باد شدید لحظه‌ای خواهد شد (حجم بارش در نواحی شمال غرب استان بیشتر از سایر نقاط پیش‌بینی شده است).

در روزهای جمعه و شنبه (01 و 99/01/02) بارش‌های رگباری بصورت پراکنده ادامه خواهد یافت.

روز یکشنبه (99/01/03) با ورود سامانه بارشی دیگری به استان بر حجم بارش‌های رگباری در سطح استان بطور قابل ملاحظه‌ای افزوده می‌گردد.

از عصر یکشنبه (99/01/03) و طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه ( 04 و 99/01/05) احتمال وقوع آبگرفتگی و سیلاب در اکثر نقاط استان وجود دارد.

- زمان شروع: اواخر وقت امروز چهارشنبه (98/12/28).

- نوع مخاطره : ادامه وقوع بارش‌های رگباری توام با رعد و برق طی هفته جاری و افزایش قابل ملاحظه بارش‌های رگباری همراه با آبگرفتگی و سیلاب در روزهای ابتدایی هفته آینده .

- منطقه اثر: غالب نقاط استان

- زمان پایان: عصر سه شنبه (99/01/05)

- اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی و ایجاد رواناب، بارش تگرگ، کولاک برف بویژه در محورهای کوهستانی و سردسیر، لغزندگی معابر و جاده‌ها، کاهش میدان دید، اختلال در سیستم حمل و نقل استان.

- توصیه: احتیاط در تردد‌های جاده‌ای، عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی (بویژه در روزهای ابتدایی هفته آتی)و توجه به اطلاعیه و اخطاریه‌های بعدی مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان .

- زمان بروزرسانی:  چهارشنبه 98/12/28