پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

اطلاعیه شماره 41 مورخ 98/11/19 مرکز پیش‌بینی این اداره کل در خصوص زمان گسترش و نحوه تأثیرگذاری سامانه ناپایدار و بارشی به استان جهت استحضار به حضور ارسال می‌گردد.

- توصیف ناپایداری مورد انتظار:

الف ) وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در استان بویژه نوار شرقی و نیمه جنوبی طی امروز شنبه (98/11/19) و فردا یکشنبه (98/11/20) همراه با بارش‌های پراکنده

ب ) گسترش و نفوذ سامانه بارش‌زا و سرد از بعدازظهر فردا یکشنبه (98/11/20) برروی استان ، افزایش ابرناکی همراه با بارش باران و برف در غالب نقاط بهمراه کاهش محسوس دما ، تشکیل مه و کاهش میدان دید .

- زمان شروع: وزش باد طی امروز شنبه (98/11/19) و فردا یکشنبه ، شروع فعالیت سامانه بارش زا از اوایل وقت دوشنبه (98/11/21) در استان.

- نوع مخاطره: وزش باد شدید ، بارش باران و برف، در نواحی مستعد رگبار و رعد وبرق با احتمال بارش تگرگ همچنین کولاک برف ، کاهش دما (دمای روزانه بین 13 تا 15 درجه و دمای حداقل بین 8 تا 10 درجه سلسیوس نسبت به روز جاری)، اختلال در سیستم حمل و نقل استان

- منطقه اثر: غالب نقاط استان .

- زمان پایان: چهارشنبه  (98/11/23)

- اثر مخاطره: احتمال بروز خسارت ناشی از وزش باد شدید، آبگرفتگی در نواحی مستعد استان بویژه نیمه جنوبی ، بارش برف و باران همراه با کولاک برف، کاهش دما، یخبندان و لغزندگی معابر و اختلال در سیستم حمل و نقل استان.

 توصیه: در نظر گرفتن تمهیدات لازم و بهمراه داشتن تجهیزات زمستانی، خودداری از سفرهای غیر ضروری، عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیلها، عدم صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی (بویژه عملیات کوهنوردی)

- زمان بروزرسانی:  شنبه  98/11/19