پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

از عصر روز دوشنبه (98/08/27) استان تحت تاثیر سامانه بارشزا و جریانات سرد شمالی قرار خواهد گرفت که طی روز سه‌شنبه (98/08/28) با استقرار این سامانه شاهد گسترش بارش‌ها در غالب نقاط استان خواهیم بود اما از عصر روز مذکور با نفوذ جریانات سرد بارش‌ها بشکل برف و باران و در نواحی سردسیر بشکل بارش برف پیش‌بینی می‌گردد.

این سیستم تا پایان هفته جاری به تناوب موجب بارندگی در غالب نقاط استان خواهد شد که بیشترین حجم بارش برای روز‌های چهارشنبه (98/08/29) و پنج شنبه (98/08/30) پیش‌بینی می‌گردد.

همچنین انتظار می‌رود از روز چهارشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی دمای حداقل شبانه در اکثر نقاط استان بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد بطوریکه در اکثر نقاط به کمتر از صفر درجه سلسیوس و در نواحی سردسیر حتی به کمتر از 10 درجه سلسیوس زیر صفر نیز خواهد رسید.

- توصیف مورد انتظار: عصر دوشنبه تا بعدازظهر سه‌شنبه وقوع بارش‌های رگباری با احتمال رعد و برق پراکنده . از سه‌شنبه شب نفوذ جریانات نسبتا سرد شمالی و بارش باران و برف همراه با کاهش قابل ملاحظه دما در استان.

- زمان شروع: بعدازظهر روز دوشنبه (98/08/27)

- نوع مخاطره: آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها تا بعدازظهر روز سه‌شنبه و از عصر روز مذکور بارش برف، کاهش قابل ملاحظه دما، یخبندان، تشکیل مه و کاهش دید در اکثر نقاط استان

- منطقه اثر: غالب نقاط استان

- زمان پایان: اواخر وقت جمعه (98/09/01)

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها از عصر دوشنبه تا بعدازظهر سه‌شنبه.

 کاهش قابل ملاحظه دما، بارش برف، یخبندان، تشکیل مه و کاهش میدان دید، اختلال در سیستم حمل و نقل استان از سه شنبه شب تا پایان هفته جاری.  

-توصیه: عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها، تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها همچنین تأمین سوخت و.... بهمراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده‌ای با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی  

- زمان بروزرسانی: شنبه 98/08/25