پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان رضوی، مدیرکل هواشناسی استان روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: متوسط بارش استان درسال زراعی ۹۸-۹۷ یعنی از اول مهرماه ۹۷ تا پایان شهریورماه ۹۸، ۳۲۴ میلیمتر بوده که نسبت به سال زراعی قبل آن ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.
دکتر عراقی زاده افزود: بارندگی در خراسان رضوی نسبت به سال گذشته و دوره آماری بلند مدت در تمامی شهرستان‌های این استان افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: بیشترین افزایش بارش در شهرستان سبزوار با ۲۷۷ درصد نسبت به سال گذشته و بیشترین افزایش بارش نسبت به دوره آماری بلند مدت در شهرستان بردسکن با ۱۶۳ درصد افزایش گزارش شده است. 
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در سال زراعی ۹۸-۹۷ هم بیشترین بارش استان از کلات به میزان حدود ۵۰۰ میلیمتر گزارش شده که نسبت به دوره آماری بلند مدت ۶۸ درصد افزایش داشته است.
دکتر عراقی زاده افزود: در این مدت کمترین بارندگی از شهرستان گناباد به میزان ۲۱۴ میلیمتر گزارش شده که همین میزان نیز نسبت به دوره آماری ۶۱ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: میزان بارش رخ داده در مشهد طی سال زراعی گذشته  ۳۳۹ میلیمتر بود.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میزان بارندگی در مشهد نسبت به سال گذشته ۸۶ درصد و نسبت به دوره آماری بلند مدت ۳۶ درصد افزایش داشته است.
شایان ذکر است، میانگین بارندگی سالانه در خراسان رضوی ۲۱۰ و در کشور ۲۴۰ میلی متر است.