پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان رضوی، رئیس اداره تحقیقات کاربردی هواشناسی خراسان رضوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در سال زراعی جاری و بهار امسال میانگین بارندگی در تمام شهرستان‌ های خراسان رضوی افزایش قابل توجهی داشت.

دکتر سید جواد رسولی افزود: طبق تحقیقات انجام شده ۴۸ درصد از بارش های سالانه در فصل زمستان و ۳۲ درصد آن در فصل بهار رخ می‌دهد و سهم فصل پاییز از بارش ها ۱۹ درصد بوده و فقط یک درصد بارندگی ها در تابستان به وقوع می‌پیوندد.

وی میانگین بارندگی در شهرستان بردسکن را از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۳۴۳ میلیمتر عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان نسبت به سال گذشته ۲۴۸ درصد و نسبت به دوره آماری بلندمدت ۱۶۵ درصد افزایش داشت.
وی گفت: میانگین بارندگی بهار امسال در شهرستان بردسکن نیز با ۱۸۸ میلیمتر ۴۵۵ درصد نسبت به مدت مشابه دوره بلند مدت افزایش داشته است.

دکتر رسولی میانگین بارندگی در شهرستان های جغتای و درگز را طی سال زراعی جاری به ترتیب ۳۷۹ و ۴۱۶ میلیمتر ذکر کرد و افزود: این میزان نسبت به دوره آماری بلندمدت به ترتیب ۹۹ و ۹۳ درصد افزایش داشت.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۳۲۵ میلیمتر باران در استان خراسان رضوی گزارش شده که نسبت به سال زراعی گذشته ۱۴۳ درصد و نسبت به دوره آماری بلند مدت ۶۵ درصد افزایش داشته است.
وی میانگین بارندگی در مشهد را از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۳۳۰ میلیمتر عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال زراعی گذشته ۸۶ درصد و نسبت به دوره آماری بلند مدت ۳۸ درصد افزایش داشت.

شایان ذکر است، میانگین بارندگی در خراسان رضوی ۲۱۰ و در کشور ۲۵۰ میلیمتر است.