پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان رضوی، دکتر محسن عراقی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۱ ایستگاه از این تعداد مجهز به باران سنج ‌های ثبت کننده داده خودکار و لحظه ‌ای یا همان دیتالاگر و بقیه ایستگاه‌ ها دارای باران سنج‌ های سنتی و معمولی هستند.
وی اضافه کرد: به لحاظ تعداد ایستگاه های باران سنجی در خراسان رضوی اکنون مشکل خاصی نیست ولی با کمبود اعتبارات در زمینه پشتیبانی و نگهداری از آنها رو به رو هستیم.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: تعداد کل ایستگاه های هواشناسی در استان ۲۲۳ ایستگاه شامل ایستگاه های سینوپتیک فرودگاهی، اصلی و تکمیلی، جو بالا، جاده‌ای، کشاورزی، باران سنجی خودکار و سنتی و اقلیم شناسی ( کلیماتولوژی ) است.
دکتر عراقی زاده افزود: هر چه شبکه ایستگاه های هواشناسی گسترده‌ تر و متراکم‌ تر باشد امکان صدور پیش بینی و آگاهی‌ های جوی دقیق ‌تری فراهم خواهد شد.
وی تاکید کرد: موضوع سرویس، نگهداری و به روز رسانی ایستگاه های هواشناسی و دسترسی لحظه‌ای به داده ‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است که با توجه به تعداد زیاد ایستگاه‌ ها و پراکندگی آن در سطح استان خراسان رضوی و کمبود نیروی انسانی متخصص در بخش‌ های فنی و فناوری و کمبود اعتبارات با مشکلات متعددی در این زمینه مواجه هستیم.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی نبود سیستم رادار هواشناسی و فقدان سامانه هواشناسی فرودگاهی مناسب در مشهد برای ارائه خدمات مطلوب در بخش ناوبری هوایی را از مشکلات این دستگاه اجرایی عنوان کرد.

وی افزود: برای کاهش خطرات بلایای جوی لازم است زیر ساخت ‌های لازم جهت هشدار سریع در استان خراسان رضوی فراهم شود.

 شایان ذکر است، میانگین بارش باران سالانه در استان خراسان رضوی ۲۱۰ و در سطح کشور ۲۴۰ میلی متر است.