پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی هواشناسی خراسان رضوی، دکتر عراقی زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان های تربت حیدریه، تربت جام، تایباد، فریمان و مشهد در سال زراعی جاری نسبت به دوره آماری کاهش بارندگی داشته اند که بیشترین کاهش با 12 درصد در تربت جام ثبت شده است. وی اظهار داشت: میزان بارندگی در مشهد از ابتدای سال جاری تاکنون 74 میلیمتر بوده است که نسبت به دوره آماری بلند مدت 9 درصد کاهش و نسبت به سال گذشته 630 درصد افزایش دارد.
وی گفت: طی این مدت به جز شهرستان های یاد شده در دیگر مناطق خراسان رضوی افزایش بارندگی گزارش شده که بیشترین آن مربوط به بجستان با 128 درصد افزایش بوده است.
مدیر کل هواشناسی خراسان رضوی افزود: بعد از بجستان شهرستان های جغتای و رشتخوار به ترتیب با 107 و 88 درصد بیشترین افزایش بارندگی را داشته اند.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 82 میلیمتر باران در خراسان رضوی باریده است که نسبت به دوره آماری 22 درصد و نسبت به سال گذشته 540 درصد افزایش دارد.
میانگین سالانه بارندگی در ایران 250 میلیمتر اما در خراسان رضوی کمتر از 210 میلیمتر است.