پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ،جلسه کارگروه تخصصی تهک کشاورزی شهرستان باخرز  با حضور ریاست اداره تحقیقات، ریاست اداره پیش بینی، ریاست اداره هواشناسی تایباد و  مسئول تهک اداره کل هواشناسی استان  در حضور فرماندار  باخرز ، مدیر جهاد کشاورزی و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان باخرز ، بخشدار مرکزی و دهداران  وجمعی از  کشاورزان پیشرو ، کارشناسان ناظر، نظام صنفی کشاورزان و نظام صنفی باغداران در روز چهار شنبه مورخه 8/09/1396 در محل  سالن اجتماعات  آموزش و پرورش شهرستان باخرز برگزار گردید. فرماندار  در مورد اهمیت هواشناسی در امور زیر بنایی و به خصوص کشاورزی  ارایه سخنرانی نمودند و  مسئول هواشناسی تهک کشاورزی استان درخصوص اطلاع رسانی به موقع و جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از بلایای جوی با آگاه نمودن کشاورزان، آنان را در ارتقاء کیفیت و کمیت تولید یاری نمود.  همچنین شاخص سرما زدگی و یخبندان های دیر رس بهاره برای محصولات زعفران، گندم ، جو و سیفی جات و مباحث مربوط به دامپروری بحث و تبادل نظر گردید.لازم به ذکر است کل منتطقه دچار خشکسالی شده است.همچنین با استفاده از پیش بینی های هواشناسی و آگاهی از اطلاعیه ها و اخطاریه ها با استفاده از سیستم های متنوع اطلاع رسانی فصل نوینی را در کاهش خسارات ایجاد نمود. رئیس اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی سخنرانی با عنوان

نقش عوامل آب و هوا و بلایای جوی  در كشاورزي

در این کارگاه موضوعات کلی مور بحث و تبادل نظرشامل:

  • عوامل افزايش توليدات كشاورزي
  • پارامترهای موثر در رشد و توسعه گياهان
  • بلاياي جوي و اقليمي مرتبط با كشاورزي

در مورد عوامل آب و هوایی موثر در رشد گیاهان بحث مفصل انجام شد  و در خاتمه به سوالات حاضرین پاسخ داده شد.

 همچنین رئیس اداره پیش بینی نحوه تهیه پیش بینی های کوتاه مدت ، فصلی ،  اطلاعیه و اخطاریه های و بولتن های دیسکاشن هواشناسی کشاورزی را توضیح داد .