پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از امروز (چهارشنبه 96/09/01) استان تحت تاثیر امواج سامانه فعال در نواحی غربی کشور قرار  می گیرد که انتظار می رود; ضمن افزایش ابرناکی شاهد وزش باد نسبتا شدید در برخی نقاط شدید توأم با گردوخاک(بویژه در نوار شرقی) و نیز رگبارهای پراکنده در غرب استان باشیم .

نفوذ و گسترش تدریجی این سامانه به نواحی شرقی کشور موجب خواهد شد که از عصر فردا بارش ها بشکل رگبارورعدوبرق در استان آغاز و بطور متناوب تا اواسط هفته آینده ادامه یابد.

بر این اساس:

  • گسترش بارش‌ها از بعداز ظهر فردا (پنج شنبه96/09/02) به شکل رگبار توام با رعدوبرق (با احتمال بارش تگرگ) از ناحیه غرب و جنوب غرب استان خواهد بود .
  • از اواخر وقت جمعه (96/09/03) با نفوذ جریانات شمالی کاهش قابل ملاحظه دما (بین 8 تا 10 درجه سلسیوس) در سطح استان حادث خواهد شد، که ضمن ماندگاری هوای سرد  طی هفته آتی، دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به کمتر از پنج درجه سلسیوس زیر صفر نیز خواهد رسید.
  • از روز شنبه (96/09/04) بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی تبدیل به باران و برف خواهد شد.
  • پیش بینی می شود بیشترین حجم بارش ها از اواخر وقت روز جمعه (96/09/03) تا قبل از ظهر روز یکشنبه (96/09/05) حادث گردد.
  • با توجه به رگباری بودن بارش‌ها طی فعالیت این سامانه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها درسطح استان وجود دارد .
  • در بازه زمانی فعالیت این سیستم جوی، بعلت بارش باران(در محورهای سردسیر بارش برف و باران)، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، لغزندگی و کاهش دید (بعلت تشکیل مه، بارش و کولاک) احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل استان وجود دارد.