پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی انتظار می‌رود از عصر فردا یکشنبه (96/08/21) استان تحت تاثیر سامانه‌ای ناپایدار و بارش‌زا قرار گیرد، که ضمن کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود بارش‌‌های این سیستم توام با وزش باد نسبتاً شدید گاهی شدید بطور متناوب تا چهار‌شنبه هفته جاری ادامه داشته باشد.

بر این اساس:

  • شروع بارش‌ها از بعدازظهر یکشنبه (96/08/21) به شکل رگبار توام با رعد و برق و از ناحیه شمال غرب و جنوب شرق استان پیش‌بینی می‌شود.
  • با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها (بویژه در ناحیه شمالی و شمال غرب استان) وجود دارد.
  • از اواخر وقت یکشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش محسوس دما (بین 8 تا 10 درجه) در سطح استان حادث خواهد شد، که پیش‌بینی می‌شود ضمن ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته جاری، در نواحی سردسیر و کوهستانی دمای حداقل شبانه به کمتر از صفر درجه سلسیوس نیز برسد.
  • از اوایل وقت روز دوشنبه (96/08/22): بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی تبدیل به باران و برف خواهد شد.
  • طی فعالیت این سامانه (از یکشنبه 96/08/21 تا پایان هفته جاری)، بعلت بارش باران (در محورهای کوهستانی بارش برف و باران)، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، لغزندگی و کاهش دید (بعلت تشکیل مه، بارش و کولاک) احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل استان وجود دارد.