پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

طبق تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌هاي هواشناسی از امروز (دوشنبه 96/07/10) عبور سامانه ای ناپایدار همراه با گسترش جریانات شمالی در سطح استان باعث افزایش شدت وزش باد، همچنین افزایش ابرناکی، بارش های پراکنده و از فردا (سه شنبه 96/07/11) بتدریج منجر به کاهش دما در سطح استان خواهد شد.

بر این اساس:

  • با نفوذ این سیستم بر شدت وزش باد درسطح استان افزوده شده بطوریکه از عصر امروز تا روزهای پایانی هفته در غالب نقاط (بویژه نوار شرقی و نیمه جنوبی) خصوصا در ساعات بعدازظهر وزش باد گاهی شدید توام با گردوخاک خواهد بود.
  • امروز دما در سطح استان افزایش خواهد داشت اما طی فردا از گرمای هوا کاسته می شود.
  • پیش بینی می شود اوایل وقت روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی به صفر و کمتر از صفر درجه سانتی گراد برسد.
  • طی این مدت بارش های پراکنده بشکل رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف استان (بویژه شمال و غرب) پیش بینی می گردد.
  • از اوایل وقت روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری در محورهای کوهستانی و نواحی مستعد استان تشکیل مه و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

از اینرو با توجه به کاهش دما توصیه می گردد، گلخانه ها، مرغ داری ها و دامداری ها نسبت به تنظیم دمای محیط، همچنین کشاورزان (خصوصا صیفی کاران) جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند.