پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی،سید جواد رسولی روز سه شنبه 96/7/4 در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بادها به چند گروه شامل خفیف، ملایم، متوسط، شدید، خیلی شدید و طوفان تقسیم می شوند که سرعت وزش بادهای خیلی شدید بین 54 تا 72 کیلومتر در ساعت است.
وی اظهار کرد: وزش بادهای خیلی شدید در مشهد طی اردیبهشت ماه امسال سه مورد و در ماه های فروردین و مرداد امسال و آذر و دی پارسال هر کدام یک مورد گزارش شده در حالی که بادهای خیلی شدید در سال زراعی قبل از آن فقط یک مورد بوده است.
وی گسترش جریانهای ناپایدار جوی به ویژه سامانه های کم فشار جنوبی در کشور را از علل افزایش بادهای خیلی شدید در مشهد ذکر کرد و گفت: سرعت وزش بادهای خفیف کمتر از هفت کیلومتر در ساعت، بادهای ملایم بین هفت تا 18 کیلومتر در ساعت، بادهای شدید بین 36 تا 54 کیلومتر در ساعت و سرعت طوفان بیشتر از 72 کیلومتر در ساعت است.
رسولی افزود: افزایش گرد و خاک و غبار از پیامدهای افزایش وزش بادهای شدید و خیلی شدید در استان خراسان رضوی است.
وی میزان وزش بادهای متوسط و شدید را در مشهد طی نیمه اول سال جاری به ترتیب 258 و 29 مورد عنوان و اظهار کرد: یک مورد طوفان نیز طی این مدت در مشهد رخ داد.
وی گفت: مرداد ماه سال قبل نیز یک مورد طوفان در این شهر گزارش شد.
بر اساس گزارشهای مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی طی چند ماه اخیر وزش باد در مشهد و دیگر شهرستانهای این استان پدیده غالب جوی بوده است.