پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser() (خط 70 از /home/razavimet2/domains/razavimet.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).
چاپ

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی،مدیرکل هواشناسی استان در سفر به بردسکن و در نشست با دکتر بنیادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و علی نیا فرماندار بردسکن از راه اندازی ایستگاه هواشناسی کشاورزی در شهرهای انابد و شهرآباد در سال 96 خبرداد. 
دکتر محسن عراقی زاده  عنوان کرد: با توجه به اینکه بردسکن یکی از قطب های کشاورزی استان محسوب می شود ضرورت دارد ایستگاه هواشناسی کشاورزی احداث شود.  وی با اشاره به اعلام آمادگی فرماندار بردسکن و شوراهای اسلامی شهر انابد و بردسکن گفت: در صورت تامین زمین و اعتبار مورد نیاز این آمادگی را داریم که ظرف سال آینده این ایستگاهها را در بردسکن راه اندازی کنیم.  مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی اظهارداشت : در حال حاضر فقط در شهرهای نیشابور، طرق و گلمکان ایستگاه هواشناسی کشاورزی داریم که با توجه به پتانسیل استان  باید این ایستگاه ها افزایش پیدا کند.
 وی عنوان کرد:  با توجه به آمادگی فرمانداران بردسکن و خلیل آباد یکی از برنامه های اداره کل در سال 96 راه اندازی ایستگاه هواشناسی کشاورزی  در شهرهای  انابد، شهرآباد و خلیل آباد می باشد  که امید است با همکاری و تعاملی که وجود دارد این مهم اجرایی شود.  وی همچنین گفت: با توجه به گرمای بیش از حد هوا در بردسکن و با توجه به درخواست های فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای کاهش تعرفه قبوض این مهم  مطرح شد و مقرر شد از  طریق نماینده مردم با رئیس سازمان هواشناسی کشور مکاتبه و توسط کارشناسان مربوطه این مو.ضوع مورد بررسی قرار بگیرد. عراقی زاده به وضعیت بارندگی ها در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بارندگی ها در استان خوب بوده است و پیش بینی هواشناسی براین است که تاپایان سال کاهش بارندگی ها در استان جبران شود. وی میزان بارندگی بردسکن را در سال زراعی جاری تاکنون 30 میلی  متر اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال  زراعی گذشته  41 درصد کاهش را نشان می دهد و بردسکن به لحاظ کاهش میزان بارندگی  در جایگاه  اول تا سوم استان  قرار دارد.